Повернутися до звичайного режиму

80 років тому політехнічна чоловіча школа № 31 з українською мовою викладання вперше відкрила свої двері для дітей робітників молодого індустріального міста. З часів заснування закладу всі предмети викладалися українською мовою.

АРХІВНІ ФОТОГРАФІЇ

Перший директор україномовної школи, Григорій Федорович Гапотченко, зробив немало, щоб у школі сповідувалася вірність принципам класичної педагогіки й поповнювалася скарбниця власних напрацювань.
З 1954 р. україномовну школу очолив талановитий директор-новатор Прокопенко Петро Семенович.
Двадцять років керівництва Петра Семеновича характеризували школу як піонера в багатьох починаннях.
31 – перша в місті школа з викладанням ряду предметів англійською мовою (засновник Еренбург Є.С.)
31 – перша в місті школа з продовженим днем.
31 вперше впроваджує п'яту трудову чверть (ініціатори Мігулін А.І., Крюковська Л.М.)
31 – перша створює шкільне наукове товариство, проводить зльоти розвитку науково-технічної творчості, створює музей науки та техніки, організовує відвідування лекцій Лауреата Нобелівської премії П.Л.Капіци (кер. Рукман В.Б.)
31 – перша і єдина організовує Резерфордівські читання англійською мовою (кер. Рукман В.Б.)
31 – це вивчення й узагальнення досвіду роботи політ клубу і КІДу на ВДНГ у Києві й Москві (кер. Еренбург Є.С.)
31 організовує патріотичний спортивно-туристичний клуб «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (кер. Вєсєлков В.О.)
31 створює шкільну кіностудію (кер. Вєсєлков В.О.)

ІСТОРІЮ ШКОЛИ, ЇЇ ТРАДИЦІЇ ПИСАЛИ І ЗАКЛАДАЛИ ТАЛАНОВИТІ ПЕДАГОГИ:

директори:

Григорій Федорович Гапотченко,
Петро Семенович Прокопенко,
Тетяна Миколаївна Трапезіна

завучі:

Микита Михайлович Наливайко,
Галина Михалівна Жиліна,
Євгенія Самойлівна Еренбург,
Віра Степанівна Санкіна,
Поліна Зіновіївна Сандюк

учителі: